OlyBet Baltijas Pūla ligas fināls tika aizvadīts no 16. Līdz 17.novembrim Tallinā, biljarda klubā “Baribal”. Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, bijām pārstāvēti plašāk: tiesības spēlēt fināla izcīnija 7 dāmas un 9 kungi. Kā jau ierasts izspēles kārtība nemainījās un turnrs notika pēc olimpiskās sistēmas, kurā zaudētājs uzreiz izstājas. To gan kompensē spēļu garums līdz attiecīgi 8 un 11 uzvarētam partijām (sākot ar pusfinaliem līdz 10 un 13).

2013OlybetChampionship003LPirmo kārtu pārvarēja Ģirts Aivars, Pēteris Ermansons un Reinis Doniņš, kā arī Viktorija Voroncova, Anna Prisjažņuka, Anastasija Bobrova un Linda Guķe. Nākamajā kārtā mūsu vīriem bija jāspēlē ar igaunijas pārstāvjiem un tikai Pēterim Ermansonam izdevās uzvarēt. Savukārt ceturtdaļfināla Pēteris pieveica iepriekšējā posma uzvarētāju, lietuvieti Pijus Labuti. Starp dāmām pārliecinoši pusfinālā iekļuva Anna Prisjažņuka, savukārt pārējām dāmām šoreiz nācās piekāpties. Pusfinālā Annai bija jātiekas ar spēīgo lietuvieti Agni Jarušauskaiti – spēles sākumā pārliecinoši spēlēja Anna un pirms pārtraukuma izvirzījās vadībā ar 8-2, savukārt pēc tam, saprotot ka nav ko zaudēt, lietuviete sāka spēlēt atraisīti un precīzi, bet ar to nepietika un mūsu sportiste uzvarēja ar 10-7.

Turpinājums jau notika svētdien, kurā vīriešu pusfinālā Pēteris Ermansons tikās ar lietuvieti Paulius Tamkevičius un jau spēles sākuma nodrošināja komfortablu atrāvienu 6-1, ko arī noturēja līdz spēles beigām 13-7. Savukārt otrā pusfinālā satikās divi igaunijas spēlētāji – iepriekšējā gada čempions un galvenais pretendents Denis Grabe un jaunais igauņu pūlists Marks Magi. Pēc ļoti aizraujošas un sīvas cīņas 14 gadīgais Marks sagādāja pārsteigumu un uzvarēja ar 13-11. Tikmēr dāmu finālā titulu aizstāvēja Anna Prisjažņuka pret ļoti spēcīgu sāncensi, polieti Katrzinu
Veselovsku, kuras kontā ir medaļa šā gada Eirpas čempionātā. Pēc ātra sākuma poliete izvirzījās vadība 2-0, bet Anna arī sāka spēlēt pārliecinoši, kas jau lika sākt pretiniecei nervozēt un ņemt pārtraukumu pie rezultāta 2-5. Tikusi galā ar uztraukumu poliete izlīdzināja rezultātu 5-5, pēc kā sekoja saspringta spēle līdz rezultātam 7-7, pēc kura nedaudz labāka izrādijās poliete, kura gan arī tik saspringtā spēlē kļūdījās, bet pēdējo partiju uzvarēja, pēc mūsu sportistes atspēles neveiksmīgi atstāto kombināciju trešā-desmitā bumba. Lai gan šoreiz Iznāca piekāpties 7-10, tomēr Anna pierādīja, ka arī ar Eiropas labākajām pūlistēm var spēlēt līdzvērtīgi.

2013OlybetChampionship004LSavukārt fināla pāris vīriešiem tomēr bija pārsteigums, mums protams patīkams pārsteigums. Finālspēli pēc līdzīga sākuma 2-2, ļoti labi turpināja Marks, savukārt Pēteris sāka pieļut kļudas un rezultātis auga Marka labā līdz 8-2 un izskatījās, ka spēles liktenis jau ir izšķirts, bet pēc pārtraukuma Pēteris sāka sodīt jauno igauni par pašpārliecinātibu un pietuvojās līdz 7-8, tomēr neizdevās izmantot pozīciju pēc pretinieka kārtējās kļūdas un uzlīdzināt rezultātu. Sekoja saspringtas partijas, līdz pēc rezultāta 8-10, tomēr igaunim izdevās saņemties un nosvērt kausu savā pusē, fināla rezultāts 13:8.

Vēlreiz apsveicam Annu Prisjažnuku un Pēteri Ermansonu ar lieliski aizvadīto turnīru un godam izcīnītajām medaļā, kā arī novēlam nākamajā gadā pakāpties augstāk!