1.vieta – Artemijs Žižins,  2.vieta – Māris Volajs,  3.vietas – Artūrs Ķeņis, Andrejs Pripjoks, 

Veiksmīgi ir aizvadīts 2024.gada pirmais reitinga turnīrs – Latvijas Kauss snūkerā. Turnīrs bija atklātais, kas deva iespēju tajā piedalīties arī sportistiem no Lietuvas un Igaunijas. Kopumā startēja 18 spēlētāji. Sākumā tika aizvadīts grupu turnīrs. Par līderiem savās grupās kļuva Artemijs Žižins, Andrejs Pripjoks, Artūrs Ķeņģis un Māris Volajs. Viņi apliecināja savu meistarību, kopīgi no ceturtdaļfināla iekļūstot pusfinālā.

Tālāk Žižins pārspēja Ķeņģi, un Volajs – Pripjoku. Bet arī šo maču zaudētāji izcīnīja godalgotas vietas. Ir vērts atzīmēt Artūra Ķeņģa atgriešanos pie iepriekšējās fiziskās formas.

Finālu Artemijs Žižins aizvadīja labāk par jebkurām uzslavām. Jau pirmajā freimā viņš atzīmējās ar 138 punktu sēriju, kas kļuva ne tikai par viņa personīgo sasniegumu, bet arī par Latvijas rekordu. Turpinājumā sekoja sērijas ar 75 punktiem (divas reizes) un 55 punktiem. Visa turnīra laikā Artemijs nezaudēja nevienu partiju. Viņa kontā četras sērijas virs 100 punktiem (century) šajā turnīrā. Uztaisīt četrus simtus 17 nospēlētos freimos ir gods jebkuram profesionālim. Kaut arī Artemijs Žižins ir tikai 17 gadus vecs, mēs pamatoti varam apgalvot, ka Latvijas snūkerā ir parādījies jauns līderis. No viņa būtu jāņem priekšzīme arī citiem spēlētājiem, īpaši tiem, kuri jau daudzus gadus (kā arī pats Artemijs) trenējas pie nopelniem bagātā trenera Sergeja Sergejeva. Tas pats Andrejs Pripjoks vēl gadu atpakaļ spēlēja vienā līmenī ar Artemiju. Jātiecas panākt.

Artemija Žižina spēle pilnībā atbilst profesionālam līmenim. Ir pienācis laiks nopietni cīnīties sīvā konkurencē par vietu turnīrā. Un tuvākā šāda iespēja parādīsies jau martā notiekošajā Eiropas čempionātā.

Solīdu pieskaņu turnīram piešķīra, jau starptautisku pieredzi ieguvušu tiesnešu – Dimitrija Jonina un Fjodora Kaplunova, piedalīšanās. Progresē arī viņi. Pasaules čempionātā Albānijā viņi atstāja lielisku iespaidu. Un šobrīd viņiem tika dota atļauja pirms termiņa nokārtot eksāmenus, lai iegūtu otro kategoriju.

TIEŠRAIDES

1 DIENA

2 DIENA

PLAY-OFF

KVALIFIKĀCIJAS GRUPAS

BREAKS

Žižins Artemijs – 138, 127, 122, 102,  79, 75, 75, 61, 55, 52, 51, 46, 41, 41, 41
Pripjoks Andrejs – 77, 73, 69
Shulte-Ebbert Vilius – 68, 63, 57, 53, 42, 41
Bazilevičs Nikita – 43, 41, 41
Demjanovs Oļegs – 40

NOLIKUMS

LATVIJAS KAUSS SNŪKERĀ 2024

TURNĪRA NOLIKUMS

1. Norises vieta

Viesnīca “A1 HOTEL” – Rīga, Ģertrūdes iela 48A.

2. Norises laiks

17.februāris (sestdiena): 11:00 – 21:00 kvalifikācijas grupu spēles (līdz 2 uzvarētiem freimiem – best of 3);

18.februāris(svētdiena): 11:00 – 21:00 izslēgšanas spēles (līdz 3 uzvarētiem freimiem – best of 5), fināls  (līdz 4 uzvarētiem freimiem – best of 7).

3. Sacensību dalībnieki un formāts

3.1. Sacensībās drīkst piedalīties visi spēlētāji, izņemot Krievijas un Baltkrievijas sportistus.

3.2. Kvalifikācija:

Kvalifikācijas spēles notiek grupās. Katrā grupā tiek ielozēti 4 (četri) spēlētāji. Izloze tiek veikta saskaņā ar aktuālo LRBF Latvijas snūkera reitingu (ar pirmo numuru katrā grupā tiek ielozēti spēlētāji, kas reitinga atrodas augstākajās pozīcijās). Turnīra izslēgšanas spēlēm (play–off) kvalificējas 2(divi) labākie spēlētāji katrā grupā. Spēles kvalifikācijas grupās notiek līdz 2 uzvarētiem freimiem (best of 3).

Ja spēlētājs pēc izlozes publikācijas LRBF mājas lapā neierodas uz kvalifikācijas spēlēm, visiem pretiniekiem tiek ieskaitīta uzvara ar rezultātu 2:0 bez punktiem freimos. Ja spēlētājs kvalifikācijas gaitā nenospēlēs visas spēles noteiktajā laikā, viņa rezultāti jau nospēlētajās spēlēs tiks anulēti un visiem pretiniekiem tiek ieskaitīta uzvara ar rezultātu 2:0 bez punktiem freimos.

3.3. Izslēgšanas spēles:

Izslēgšanas spēles (play–off) notiek pēc olimpiskās sistēmas. Izslēgšanas spēļu izloze tiks veikta atbilstoši kvalifikācijas grupu rezultātiem. Visas izslēgšanas spēles līdz finālam notiek līdz 3 uzvarētiem freimiem (best of 5), bet finālā – līdz 4 uzvarētiem freimiem (best of 7).

Spēlētājam, kas nokavējis izziņoto play-off spēles sākuma laiku līdz 5 minūtēm tiek ieskaitīts zaudējums pirmajā freimā, ja 15 minūtes un vairāk, tiek ieskaitīts zaudējums spēlē ar rezultātu 0:3 bez punktiem freimos.

Izslēgšanas spēļu gaitā pēc katriem 3 (trīs) nospēlētiem freimiem tiek piešķirts pārtraukums 5 (piecas) minūtes.

4. Noteikumi

Spēles notiek saskaņā ar WPBSA (Pasaules Profesionālās Biljarda un Snūkera Asociācijas) apstiprinātajiem snūkera spēles noteikumiem

5. Ģērbšanas noteikumi (dress-code)

Tumšas kurpes (sporta apavi nav pieļaujami), tumšas klasiskas bikses ar siksnu (džinsi un sporta bikses nav pieļaujami), vienkrāsainais krekls vai polo krekls ar garām vai īsām piedurknēm. Spēlētāji, kas nav ievērojuši ģērbšanas noteikumus netiek pielaisti.

6. Dalības maksa

Dalības maksa – 30 EUR (trīsdesmit eiro). Dalības maksa tiek samaksāta galvenajam tiesnesim pirms turnīra sākuma.

 

Reģistrācija turnīram elektroniski līdz 2024.g. 16.februārim (plkst.20:00).

Izlozes rezultāti tiks publicēti 16.februārī līdz plkst.22:00.

ATBALSTA